Komentarze i oceny [3]
znajdz produkt
 
STEREOSYSTEMY
MINI / MICRO
STACJE DOKUJĄCEPRODUKTY ARCHIWALNE
.::  START  :: WYPRZEDAŻ ::   ::   ::   ::   :: KONTAKT ::.


CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3

740C jest najnowszym odtwarzaczem CD Cambridge Audio z serii Azur. Stosując technologię upsamplingu zastosowaną w topowym 840C barnstormer, teraz połączony z podwójnym, 24 bitowym DAC Wolfson WM8740 oraz nowo zaprojektowaną implementacją Bessela naszego własnego zbalansowanego filtrowania, 740C jest przeznaczony do odświeżenia wzmacniaczy w stawce średnich cen. 740C ma ten sam 32 bitowy DSP co 840C i pozwala na upsampling do pełnego dźwięku 24 bitowego przy 384kHz.
Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
740C jest pierwszym odtwarzaczem CD w tej cenie z technologią upsamplingu, używaną zwykle w produktach pięć czy sześć razy droższych. Kluczem do możliwości 740C jest technologia ATF™ (Adaptive Time Filtering) – proces upsamplingu opracowany we współpracy ze szwajcarską firmą Anagram Technologies. System inteligentnie interpoluje dźwięk 16 bitowy w 44.1 kHz (standardowe CD) do dźwięku 24 bitowego w 384 kHz z użyciem 32 bitowego Analog Devices Black Fin DSP (Digital Signal Processor – cyfrowy procesor sygnału) dla uzyskania bardzo dobrej jakości dźwięku. System ATF nakłada wyrafinowaną, wielomianową interpolację oraz dodaje model zakresu czasowego, który pozwala na buforowanie danych i Re-clocking. To pozwala na niemal całkowite usunięcie efektu jitter.

740C używa rozszerzonej wersji naszej topologii filtrowania Dual Differential Virtual Earth Balanced. Jeśli współczynnik przepróbkowanego dźwięku jest zbyt wysoki, powiązane artefakty są przenoszone daleko powyżej słyszalnych częstotliwości, co z kolei oznacza, że możemy używać nowej wersji filtra Bessela niskiego rzędu w topologii stałego opóźnienia i minimalnego przesunięcia w fazie.
Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
Dwa wysokiej jakości przetworniki cyfrowe Wolfson WM8740 24-bit są zastosowane w trybie podwójnej dyferencjacji. Z racji, że każdy kanał ma własny konwerter, można zastosować kompletnie odseparowany i symetryczny zestaw filtrów analogowych. To z kolei pozwala obwodom obydwu kanałów na identyczną pracę, zapewniając fantastyczny dźwięk i pole stereo płynące z 740C.

Urządzenie jest wyposażone w dwa wejścia cyfrowe pozwalające na podłączenie innych urządzeń cyfrowych i ponowne próbkowanie ich dźwięku, tak, że 740C pracuje jako wysokiej jakości przetwornik DAC.
Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
Dodatkowo gniazda Control Bus oraz złącze podczerwieni pozwalają na łatwą integrację w różnych systemach w razie potrzeby. Cała ta nowoczesna technologia jest oparta na wyciszonym chasis o niskim rezonansie. Dostarczany jest również pilot o atrakcyjnym wyglądzie w stylu ‘Azur Navigator’, dający pełną kontrolę nad wzmacniaczem. Dodatkowo wszystkie piloty Cambridge Audio pozwalają na kontrolę urządzeń typu iPod™. Ta funkcja wymaga użycia stacji dokującej firmy Apple bądź uniwersalnej.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

- Filtr ATF (Adaptive Time Filtering) wykorzystujący technologią asynchronicznego unsamplingu przetwarza sygnał cyfrowy CD w formacie 16-bit 44.1 kHz na format 24-bit 384 kHz
- Przetworniki analogowo-cyfrowe Wolfson WM8740 oddzielnie dla lewego i prawego kanału
- Nowe filtry liniowe Bessel'a Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
- Promiennik podczerwieni oraz gniazda In/Out magistrali sterującej ułatwiają montaż
- Pilot zdalnego sterowania umożliwiający sterowanie:
1) funkcjami iPod™ w zakresie zmiany ścieżek oraz regulacji głośności
2) funkcjami wzmacniaczy serii AZUR Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
3) konsolami sterującymi Cambridge Audio Incognito
4) ukrytymi poleceniami systemu automatyki domowej
- Obudowa wyposażona w solidny panel przedni wykonany z aluminium oraz wyjątkowo sztywną, wytłumioną akustycznie płytę główną eliminującą zakłócenia
- dostępny w kolorze czarnym

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 24

Zdjęcie CambridgeAudio, Cambridge Audio, Cambridge-Audio, kembridżaudio, kambridżaudio, kembridż-audio, kambridż-audio, kembridż audio, kambridż audio, 
Azur 740 C, Azur740 C, Azur-740 C
Azur 740C, Azur740C, Azur-740C
Azur 740-C, Azur740-C, Azur-740-C
odtwarzacz cd, cd player

[ Odtwarzacz CD Cambridge Audio AZUR 740 C ]