Komentarze i oceny [3]
znajdz produkt
 
STEREOSYSTEMY
MINI / MICRO
STACJE DOKUJĄCEPRODUKTY ARCHIWALNE
.::  START  :: WYPRZEDAŻ ::   ::   ::   ::   :: KONTAKT ::.


CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
W ramach udanego odrodzenia serii przyjaznego dla kieszeni klienta sprzętu hi-fi firma Cambridge Audio uzupełnia ofertę gramofonem. Model TT 50 powstał z wykorzystaniem kluczowych rozwiązań Cambridge Audio przy współpracy z uznanym producentem gramofonów firmą Pro-Ject co pozwoliło uzyskać wyjątkową reprodukcję dźwięku z płyt winylowych w przystępnej cenie. TT50 odtworzy dowolną kolekcję płyt.
Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
Podstawowym komponentem TT 50 jest pokryty elastomerem akrylowy talerz. Ten rodzaj konstrukcji został zaprojektowany i wdrożony przez Cambridge Audio w celu zmniejszenia zjawiska rezonansu oraz zapewnienia właściwego trzymania płyty winylowej co pozwala na odtwarzanie najdrobniejszych detali muzycznych.

Powłoka elastomerowa zapewnia ponadto właściwy kontakt talerza z kołem napędowym wytwarzającym odpowiedni moment napędowy zapewniając szybki start i hamowanie talerza oraz właściwe przeciwdziałanie siłom tarcia powstającym na styku igły i powierzchni płyty winylowej co pozwala na odtwarzanie głębokich brzmień basowych.
Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
Dzięki powłoce elastomerowej talerza nie występuje tu typowo stosowana mata filcowa co pozwala zredukować jej niepotrzebny wpływ na parametry odtwarzania.

Opatentowane przez Cambridge Audio ramię oraz głowica są odlane z aluminium jako jeden element co w sposób oczywisty eliminuje drgania występujące w przypadku zastosowania oddzielnych podzespołów.
Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
Zastosowana w gramofonie wysokojakościowa wkładka gramofonowa klasycznej konstrukcji Audio Technika AT95E została wybrana przez Cambridge Audio po przeprowadzeniu długotrwałych odsłuchów. Oferuje ona wyjątkowo synergiczne, czyste, dynamiczne i niezwykle zbalansowane brzmienie.

Model TT50 korzysta z magnetycznej regulacji anti-skate oddziałującej bezstykowo na ramię w celu przeciwdziałania naturalnej sile odśrodkowej związanej z przemieszczeniem się igły w kierunku środka płyty. System anti-skate zapewnia ponadto równomierny nacisk na obie strony igły co pozwala na uzyskanie najlepszej separacji stereo oraz właściwości trakcyjnych.
Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
Silnik napędowy jest przystosowany do pracy zarówno z prędkością 33 jak i 45 obr/min z możliwością przełączenia poprzez przesunięcie paska między kołami napędowymi. Pracujący swobodnie silnik jest mechanicznie odizolowany co pozwoliło na zminimalizowane wibracji oraz bardziej spójny dźwięk.

W modelu TT 50 zastosowana wysokiej jakości pozłacane złącza phono / RCA co pozwala na uzyskanie najlepszego transferu sygnału oraz oferuje większą swobodę w zakresie konfiguracji adaptera.
Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
Obudowa TT50 wykonana jest z płyty MDF wykończonej na wysoki połysk. Dzięki zastosowaniu prostej w konstrukcji lecz niezwykle skutecznie izolującej akustycznie podstawy udało się zmniejszyć szum i rezonans towarzyszące pracy. Gramofon TT 50 przeznaczony jest do współpracy z pełną gamą produktów Cambridge Audio zawierającą amplitunery oraz uznane przedwzmacniacze jak model Azur 640 P jak również z przedwzmacniaczami i wkładkami gramofonowymi innych producentów zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji obsługi. Kątomierz umożliwiający wymianę i regulację wkładki zawarty jest w zestawie.

Dzięki temu urządzeniu będziesz mógł znowu korzystać z cennej lecz być może nieużywanej kolekcji płyt winylowych.

DANE TECHNICZNE:
* Opatentowane ramie z bezstykowym magnetycznym anti-skate Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
* Pokryty elastomerem akrylowy talerz zapewniający właściwe trzymania płyty winylowej co pozwala na odtwarzanie najdrobniejszych detali muzycznych przy ekstremalnie niskim rezonansie akustycznym
* Ciężkie koło napędowe zapewnia zarówno stabilizację prędkości jaki i moment bezwładności niezbędny dla dobrych właściwości trakcyjnych i właściwego odtwarzania głębokich basów
* Wkładka gramofonowa Audio Technica AT95E Opis ze strony www.cambridgeaudio.com.pl
* Głowica i ramię wykonane jako jeden element
* Izolowany, pracujący swobodnie silnik zapewnia zmniejszenie wibracji
* Regulacja prędkości obrotowej do wartości 33 lub 45 obr/min * Wysokiej jakości pozłacane gniazda phono/RCA umożliwiające wybór kabla do podłączenia * Izolowana akustycznie podstawa zmniejszająca podatność na wibracje
Instrukcja obsługi w języku polskim
Gwarancja 12 miesięcy

>> Zobacz szczegółowe dane techniczne >>

Powieksz do pelnego rozmiaru