Komentarze i oceny [3]
znajdz produkt
 
STEREOSYSTEMY
MINI / MICRO
STACJE DOKUJĄCEPRODUKTY ARCHIWALNE
.::  START  :: WYPRZEDAŻ ::   ::   ::   ::   :: KONTAKT ::.


WYPRZEDAŻ PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3
Powiększ zdjęcie nr 4
Zapytaj o dostepnosc produktu

Stream Magic 6 jest w pełni wyposażonym odtwarzaczem sieciowym zaprojektowanym tak, by odtworzyć muzykę zgromadzoną na dysku z jak najwyższą jakością.

Łatwy w konfiguracji i pracujący bezprzewodowo, znakomicie radzi sobie z dekodowaniem plików zgromadzonych na komputerze, dyskach sieciowych, jak również nowoczesnych gadżetach gromadzących ulubione kolekcje muzyczne. Pozwala również na odkrywanie świata radia internetowego – bogaty zbiór ponad 20 000 stacji radiowych z całego świata ułatwi kontakt z najbardziej ekscentrycznymi, etnicznymi, niszowymi gatunkami muzycznymi. Kontrola Stream Magic 6 jest bardzo łatwa – zarówno poprzez frontowy panel, jak i z dostarczonego z urządzeniem pilota zdalnego sterowania, a także z aplikacji na iPoda, iPhone’a iPada i Androida. Dzięki kompatybilności z UPnP Audio Steraming, do odtwarzania nie jest potrzebne skomplikowane dodatkowe oprogramowanie. Wszystkie główne formaty są odtwarzane z jakością lepszą niż CD (24 bity).

Poprzez podłączenie odbiornika Bluetooth BT100 Stream Magic 6 jest w stanie bezprzewodowo odtwarzać muzykę z każdego urządzenia posiadającego Bluetooth (iPhone, iPod, tablet, smartphone, Android smartphone lub inne).

Jakość sygnału z zewnętrznych źródeł cyfrowych jest w znaczący sposób poprawiona dzięki zastosowaniu ATF2 (Adaptive Time Filtering) – upsamplera drugiej generacji zaprojektowanego przez szwajcarską firmę Anagram Technologies. Sygnał wejściowy zamieniany jest na postać 24 bity i 384 kHz w 32-bitowym procesorze DSP Analog Devices. Układ ma duży bufor wejściowy, pozwalający przetaktować sygnał, eliminując w ten sposób jitter.

Spośród całego „repertuaru” możliwości Stream Magica należy wskazać także jego umiejętność do odtwarzania muzyki poprzez domową sieć LAN i WLAN, pozwalając muzyce zgromadzonej na komputerach i dyskach wyposażonych w UPnP zagrać poprzez system hi-fi. To zdecydowanie najbardziej elegancki sposób dzielenia się cyfrową muzyką za pomocą tego urządzenia. Skonfigurowanie Stream Magic i całej sieci tak, by z nim współpracowała jest bardzo proste – niemal wszystkie dzisiejsze komputery i dyski są wyposażone w protokół UPnP.

Stream Magic upraszcza proces nawigowania w świecie radia internetowego. Z ponad 20 000 przetestowanych i sprawdzonych stacji radiowych z całego świata tę, którą szukamy możemy znaleźć poprzez region, nazwę lub styl muzyczny. Wszystkie ulubione stacje i preferencje mogą być zarządzane poprzez portal Stream Magic, gdzie również można sugerować własne stacje, które zostaną sprawdzone przez Cambridge Audio i dodane do listy stacji radiowych.

Na pokładzie Stream Magic 6 znajdziemy najbardziej popularne serwisy streamingowe takie jak Aupeo!, BBC iPlayer Radio, Pandora, Rhapsody, Sirius/XM czy MP3Tunes. Inne serwisy będą na bieżąco dodawane, a firma od razu powiadomimy o tym użytkowników urządzenia. Stream Magic 6 pozwala na połączenie się z najpopularniejszymi na świecie podcastami, takimi jak Podcast.com, Blog TalkRadio czy BBC Podcast.

Duża ilość połączeń oznacza możliwość wirtualnego ulepszenia każdego urządzenia czy gadżetu wyposażonego w cyfrowe wyjście audio. Jeżeli posiadasz poniższe źródła Stream Magic 6 genialnie poprawi ich brzmienie.

Wbudowane wejście USB w Steram Magic 6 oznacza, iż bez problemu można apgrejdować brzmienie z komputera PC lub Mac. Niezależnie czy muzyka będzie zapisana na dysku komputera, czy będzie odtwarzana z serwisów takich jak Spotify, Rhapsody lub Napster, Stream Magic 6 zamieni ich sygnał tak, aby nie odbiegał od innych źródeł cyfrowych. Odtwarzacz przez wejście USB przyjmuje sygnał do 24 bitów/194 kHz i wspomaga zarówno kernel streaming i ASIO (komputery APPLE wysyłają sygnał do 24 bitów/192 kHz z USB bez dodatkowych sterowników, dla Windowsa dostępny jest darmowy sterownik).

Wiele popularnych urządzeń, takich jak odtwarzacze Blu-ray, tunery telewizyjne lub inne streamery może dostarczyć sygnał audio do systemu hi-fi. Ponieważ jednak wszystkie zaprojektowane zostały pod kątem innych funkcji, przede wszystkim wideo, ich wyjścia audio są zazwyczaj bardzo niskiej klasy. Wystarczy je podłączyć do Stream Magic 6, by zamienić zwykły dźwięk w coś spektakularnego.

Podłączenie opcjonalnego odbiornika Bluetooth BT100 do Stream Magic 6 umożliwia bezprzewodowe wysłanie sygnału z smartphone’a z systemem Android, iPhone’a, iPada, iPoda, tableta, laptopa lub innego źródła wyposażonego w łącze Bluetooth. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jeśli twój tablet telefon lub inne urządzenie wyposażone jest w kodek aptX, możesz przesłać do Stream Magic bezprzewodowo muzykę o audiofilskiej jakości.

Aplikacja sterująca Stream Magic 6 na iPhone’a, iPada i Androida pozwala w pełni kontrolować Stream Magic 6 poprzez urządzenia Apple i Android. Dosłownie w dłoni masz pełny dostęp do muzyki umieszczonej na dyskach, kontrolujesz serwisy streamingowe, przeglądasz radio internetowe i pliki zgromadzone na pamięci USB. Dla pełnej wygody wszystkie informacje o utworze, albumie oraz okładki są automatycznie wyświetlane na aplikacji. Można w ten sposób edytować także presety stacji oraz kreować kolejkę swoich ulubionych utworów, które będą odtwarzane nawet jeśli urządzenie mobilne jest wyłączone lub kiedy zostanie utracone połączenie internetowe.

Odpowiednia aplikacja dla Stream Magic 6 umożliwia również włączanie, wyłączanie urządzenia oraz kontrolę poziomu głośności. Siła głosu może być regulowana poprzez tę aplikację również w innych urządzeniach Cambridge audio serii Azur, a także w amplitunerach.

Cechy produktu

bezpłatne aplikacje dla iPhone’a, iPada, i Androida
pełna kontrola każdego Stream Magic 6
przeszukiwanie i odtwarzanie utworów z serwera UPnP podłączonego do tej samej sieci co Steram Magic
ponad 20 000 stacji radiowych z całego świata poprzez serwis radia internetowego
dostęp do serwisów streamingowych*, takich jak Pandora, Rhapsody, SIRIUS, lastFM, Aupeo!, Live365 i MP3Tunes
wysoka rozdzielczość wyświetlanych informacji o utworze i okładek płyt (dotyczy aplikacji)
automatyczne wyszukiwanie sieciowych odtwarzaczy Cambridge Audio podłączonych do sieci
zachowywanie odtwarzanych w danym momencie stacji w pamięci
dodawanie, kasowanie i zmienianie utworów w odtwarzaniu

Podstawowe informacje

Odtwarzacz sieciowy audio.
20000 radiowych stacji internetowych
Odtwarzanie muzyki z komputera/NAS/USB.
Cyfrowy przedwzmacniacz.
Przetwornik cyfrowo-analogowy z upsamplingiem wraz z wejściem S/PDIF i Toslink oraz USB (wszystkie przyjmują sygnały 24 bitowe).
Dwa przetworniki Wolfson WM8740.
Upsampling ATF2 do 24 bitów/384 kHz.
Wejście USB umożliwiające przesył sygnału z komputera o parametrach do 24/192.
Cyfrowe filtry – liniowy, minimalny, stromy
Darmowa aplikacja dla urządzeń Apple i Android zapewniająca pełną kontrolę nad urządzeniem.
Opcjonalne podłączenie odbiornika Bluetooth BT100 – bezprzewodowe przesyłanie plików muzycznych z urządzeń posiadających Bluetooth z kodekiem aptX lub A2DP.
Zbalansowane i niezbalansowane wyjścia audio.
Całkowicie metalowa obudowa oraz szczotkowany aluminiowy panel frontowy, a także nóżki tłumiące drgania.
Pobór prądu w trybie standby poniżej 0,5 W.
Pilot Azur Navigator sterujący również amplitunerami CA.
Dostępny w kolorze srebrnym i czarnym.

Dane techniczne

Odtwarzacz sieciowy, DAC z dwoma przetwornikami Wolfson
Przetworniki: 2 x Wolfson WM8740
Upsampling do 24 bitów/384 kHz
USB w rozdzielczości 24 bit/192 kHz
Obsługiwane formaty: FLAC, WAV, MP3, AAC, WAV, OGG Vorbis
Łączność: Wi-Fi, Ethernet
Obsługa radia internetowego: Aupeo!, BBC iPlayer Radio, Pandora, Rhapsody, Sirius/XM and MP3Tunes
Złącza: RCA, XLR, koaksjalne, optyczne, USB, RJ45Dodatkowe informacje:

Test odtwarzacza w AUDIO (pdf) Pobierz plik pdf
Test odtwarzacza w Audio Video (pdf) Pobierz plik pdf
Test odtwarzacza w HiFi i Muzyka (pdf) Pobierz plik pdf

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 24

Powieksz do pelnego rozmiaru CambridgeAudio, Cambridge Audio, Cambridge-Audio, kembridżaudio, kambridżaudio, kembridż-audio, kambridż-audio, kembridż audio, kambridż audio, 

Stream-Magic 6, StreamMagic 6, Stream Magic 6
Stream-Magic6, StreamMagic6, Stream Magic6
Stream-Magic-6, StreamMagic-6, Stream Magic-6

odtwarzacz sieciowy, player sieciowy, pleier sieciowy, pleyer sieciowy, plajer sieciowy, plaier sieciowy

[ Odtwarzacz sieciowy Cambridge Audio Stream Magic 6 ]